29
ژوئن

در مورد هزینه بازسازی خانه چه می دانید؟

 

هزینه بازسازی خانه
هزینه بازسازی خانه

 

هزینه بازسازی خانه

 

معمولا افرادی که می خواهند اقدام به بازسازی خانه کنند، مهم ترین دغدغه ذهنی آن ها هزینه بازسازی خانه می باشد. جهت برآورد هزینه بازسازی خانه به فردی نیاز است که در این زمینه از تجربه بالا و همچنین داشتن فنی برخوردار باشد و در جریان تمام هزینه های آشکار و یا عملیات پنهانی پروژه ساختمانی باشد. البته هر فردی با مطالعه دقیق تا حدودی می تواند به برآورد هزینه ساختمان مورد نظر خود بپردازد.

میزان هزینه بازسازی نسبت به هزینه ساخت مجدد کمتر می باشد و صرفا به این دلیل صاحبان بازسازی ترجیح می دهند جهت تخریب کامل بنا اقدام کنند. در نتیجه داخل خانه مورد نظر باید به طور کامل از نو طراحی شود.

 

چه عواملی بر هزینه بازسازی خانه تاثیر دارد؟

 

بازسازی خانه شامل قسمت های مختلفی نظیر سرویس بهداشتی، اتاق ها، آشپزخانه، آسانسور و پارکینگ و پذیرایی می شود. البته قسمت های دیگری هم وجود دارد که در صورت مشترک بودن، نظر تمام واحدها باید در نظر گرفته شود. هزینه بازسازی هر کدام از این موارد به عوامل مختلفی بستگی دارد که در زیر به آن ها اشاره می شود:

 • قیمت هر متر مربع از بازسازی می تواند بر هزینه بازسازی ساختمان تاثیر بگذارد.
 • هزینه بازسازی آشپزخانه یکی دیگر از عوامل مورد بر هزینه بازسازی خانه می باشد.
 • هزینه بازسازی کردن سرویس بهداشتی می تواند بر هزینه ساختمان تاثیرگذار باشد.
 • بازسازی داخل خانه را می توان به عنوان یکی دیگر از عوامل هزینه بازسازی نام برد.
 • از دیگر عوامل موثر بر هزینه بازسازی خانه می توان به قیمت پیمانکاری ساختمان اشاره کرد.

 

چه عواملی بر هزینه بازسازی خانه تاثیر دارد؟
چه عواملی بر هزینه بازسازی خانه تاثیر دارد؟

 

در مورد برآورد هزینه بازسازی ساختمان چه می دانید؟

 

برای مشخص کردن هزینه بازسازی خانه یا ساختمانی قبل از هرچیزی به دانش و تجربه منحصر به فردی نیاز است. مقدار هزینه بازسازی حجم تعمیراتی که ساختمان دارد و همچنین مراحل بازسازی آن بستگی دارد و می توان گفت میزان آن برای هر پروژه ای متفاوت می باشد. همین امر باعث شده است هزینه به صورت دقیق وجود نداشته باشد. نمی توان هزینه بازسازی را تنها به خرید مصالح و یا دستمزد خلاصه کرد، زیرا معمولا بعد از اتمام کار می توان شاهد بیشتر شدن هزینه بازسازی نسبت به هزینه برآورد شده بود.

چنانچه به دنبال دستیابی به نرخ دقیق برای هزینه بازسازی ساختمان هستید، می توان به هزینه برآورد شده ده تا پانزده درصد اضافه کرد. تخمین دقیق برای یک پروژه با توجه به متر مربع زده می شود. که در آن بازه هزینه به فرد داده شده و از عوامل تغییر دهنده این بازه می توان به میزان سختی کار و نوع مصالح و کیفیتی که دارد، اشاره کرد.

 

اولویت های بازسازی خانه را به ترتیب نام ببرید؟

 

بازسازی آشپزخانه و کابینت: قسمت آشپزخانه را می توان به عنوان یکی از پر خرج ترین بخش های یک ساختمان زمان بازسازی آن نام برد. هزینه های آن به عوامل مختلفی وابسته است. زیرا هر بخشی که نیاز به تعمیر داشته باشد و هر موادی که برای آن بخش استفاده شود، می تواند در برآورد هزینه موثر واقع شود.

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام: اگر صاحب خانه قصد تعویض کردن و یا تعمیر سرویس بهداشتی و حمام را داشته باشد، باید بداند که هزینه زیادی باید صرف این کار کند.

زیرا این بخش از بازسازی افزایش هزینه های را به دنبال دارد. برآورد هزینه با توجه به مصالح و متریالی که مورد استفاده قرار می گیرد، محاسبه می شود.

بازسازی سالن پذیرایی و نشیمن از عوامل تاثیر گذار در هزینه بازسازی قسمت داخلی نظیر پذیرایی و نشیمن می توان به هزینه های کاغذ دیواری، گچ کاری، طراحی شومینه، پارکت کف و نقاشی دیوارها اشاره کرد. کاغذ دیواری از مواردی به شمار می رود که رده قیمتی بیشماری دارد و شما با توجه به میزان بودجه خود می توانید کاغذ دیواری مورد نظر را انتخاب نمایید.

بازسازی اتاق ها و کمد: تعداد اتاق های موجود در یک خانه و چگونگی انجام عملیات بازسازی بر روی هزینه تاثیر مستقیمی می گذارد. زمان بازسازی اتاق ها معمولا از کمدهایی که ابعاد کوچک تری دارند، استقبال بیشتری می شود تا باعث افزایش فضای اتاق شود.

 

جهت محاسبه هزینه بازسازی چه مراحلی نیاز به بررسی دارد؟

 

قبل از هرچیز موقعیت پروژه مورد نظر بررسی می شود و محدودیت هایی که برای بازسازی است، باید در نظر گرفته شود.

 • مراحل و قسمت های مختلف پروژه مربوط به بازسازی باید مشخص گردد.
 • ابعاد و همچنین اندازه های در هر فضایی برداشت شود و پلان مربوط به آن رسم شود.
 • برای هر مرحله از پروژه یک مدت زمانی باید تعیین گردد.
 • تعداد نیروی کار و میزان تخصص آن ها در هر مرحله باید مشخص گردد.
 • با توجه به قیمت روز برای هر نیروی کار باید دستمزد در نظر گرفته شود.
 • هزینه مصالح بازسازی و ابزاری که جهت کار نیاز است با توجه به قیمت روز تعیین می شود.
 • مجموع هزینه های بازسازی پروژه در هر مرحله باید محاسبه شود.
 • نوع قرارداد پیمانکار و همچنین دستمزد او باید برآورد گردد.
 • هزینه هایی که از قبل پیش بینی نشده هم باید بررسی شود.
 • رقم نهایی هم بر اساس جمع هزینه های مراحل قبل محاسبه می شود.