29
ژوئن

مراحل بازسازی منزل ، بازسازی منزل شامل چه مواردی می شود؟

 

مراحل بازسازی منزل
مراحل بازسازی منزل

 

مراحل بازسازی منزل

 

هدف از نگارش این مقاله آشنایی با مراحل بازسازی منزل می باشد. صفر تا صد بازسازی یک منزل مسکونی با توجه به نیاز کارفرما مشخص می شود. طی مراحل بازسازی منزل باید نکاتی را در نظر گرفت. به عنوان مثال تا چد منزل فرسوده و خراب شده است یا میزان عمر آپارتمان چقدر می باشد؟ قصد تغییر در فضای داخلی را دارید یا می خواهید در نمای ساختمان هم تغییر ایجاد کنید؟

بازسازی خانه می تواند نه تنها باعث جدید و مدرن شدن آن شود بلکه در سلامت روحی و جسمی افراد خانه هم بسیار تاثیر گذار است. از دیگر نکات مهم بازسازی منزل می توان به بررسی کردن دقیق سقف ها و ستون ها اشاره کرد. همان طور که می دانید بازسازی منزل امروزه از رونق بسیار زیادی برخوردار است و می توان با توجه به سلیقه محیط منزل را به محیطی شیک و زیبا تبدیل کرد.

 

نکاتی که در طی مراحل بازسازی منزل باید در دستور کار قرار گیرد؟

 

در بازسازی منزل نکات زیادی وجود دارد که توجه به آن بسیار مهم است. معمولا در منزل هایی که کوچکتر هستند، حجم کار مرتبط با بازسازی به نسبت خانه ها بزرگ تر کمتر می باشد و با توجه به سن و قدمت منزل، عوامل زیادی وجود دارند که باید حتما مورد بررسی قرار گیرند. بازسازی دیوار ها و همچنین اسکلت بندی آن ها از اولین مراحل بازسازی منزل به شمار می رود.

البته برای خانه هایی که بافت به نسبت قدیمی تر و فرسوده تری دارند، حتما باید بازسازی دیوار ها و اسکلت بندی صورت گیرد.

از آنجایی که دیوار حمال از توانایی تحمل وزن اصلی ساختمان برخوردار است، نباید زمان تخریب دیوار، آن ها را تخریب کرد. تنها به تخریب لایه رویی دیوار بپردازید. بعد از تخریب لایه رویی دیوار اقدام به سفید کاری دیوار با استفاده از گچ و خاک می کنند. البته متریال مورد نظر را با توجه به سلیقه و درخواست مشتری در قالب رنگ، کاغذ دیواری و سنگ اجرایی می کنند.

مرحله دوم از بازسازی منزل، بازسازی سرویس بهداشتی و حمام است که از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این مرحله دیوارهای نمدار باید عایق رطوبتی داشته باشند که معمولا بعد از تغییرات اقدام به انجام دادن عایق می کنند. بهتر است برای دیگر بخش ها هم عایق کاری صورت گیرد.

 

بودجه در بازسازی منزل چه اهمیتی دارد؟
بودجه در بازسازی منزل چه اهمیتی دارد؟

 

بودجه در بازسازی منزل چه اهمیتی دارد؟

 

همان طور که قبل تر هم اشاره کرده ایم امروزه افراد زیادی به دنبال بازسازی منزل های خود هستند و در این زمینه لیست های بلند بالا تهیه می کنند و به طراحی ایده های بیشماری می پردازند تا در نهایت به ایده دلخواه خود دست پیدا کنند. البته انجام این کار هزینه های زیادی را برای خانواده در بر دارد، اما چنانچه کار را به یک متخصص در ارتباط با بازسازی منزل بسپرند، هزینه کمتری در نهایت مصرف خواهد شد، زیرا متخصصین کار خود را با برنامه ریزی و هماهنگی انجام می دهد و از افراط و تفریط دوری می کند.

وجود انواع کابینت های متنوع، سیمان های تزیینی و انواع سنگ در بازار باعث می شود که صاحب خانه با آسایش خاطر به طراحی ایده آلی که می خواهد برسد.

در طراحی دکوراسیون از وجود کاغذ دیواری و یا رنگ آمیزی غافل نشوید، زیرا تاثیر بسیار مثبتی را به همراه دارد. البته دقت کنید که انتخاب درستی برای طرح های کاغذ و رنگ ها داشته باشید تا حال و هوای مورد نظر را در فضای منزل ایجاد کنید.

 

برای بازسازی کف منزل چه نوع کف پوش هایی وجود دارد؟

 

بازسازی با سنگ: کفپوش سنگی در بخش هایی نظیر سرویس بهداشتی و آشپزخانه ها کاربرد دارد. این کفپوش ها از مقاومت بسیار بالایی در برابر خش پذیری برخوردار هستند. معمولا از سنگ های گران قیمت مانند گرانیت، مرمر و … برای منزل و نمای ساختمان استفاده می شود. زیرا نه تنها طبیعی نشان داده می شود بلکه بسیار با دوام و مستحکم می باشد.

بازسازی با سرامیک: استفاده از طرح های سرامیکی یکی از بهترین گزینه ها می باشد و دلیل آن طرح های متفاوت سرامیک می باشد که هر فردی با توجه به سلیقه ای که دارد می تواند به انتخاب آن ها بپردازد. تمیز کردن کفپوش سرامیکی بسیار آسان می باشد. اما اگر وسیله ای روی آن بیفتد، امکان شکستن آن زیاد می باشد. از دیگر ویژگی های مثبت کفپوش سرامیکی می توان به مقرون به صرفه بودن آن اشاره کرد.

بازسازی با موکت: بازسازی با موکت یعنی کف خانه با استفاده از موکت پوشش داده می شود و نه تنها هزینه بسیار کمی صرف آن می شود بلکه جزو گزینه های مقرون به صرفه به شمار می رود.

پارکت: پارکت های چوبی انواع مختلفی دارند که از جمله آن ها می توان به پارکت چوبی افرا، بلوز، کاج و … اشاره کرد. عایق صوتی و حرارتی بسیار مناسبی دارد و برا تمیز کردن آن دچار مشکل نخواهید شد. قیمت آن نسبت به دیگر کفپوش ها بیشتر می باشد.

کفپوش لمینت: این کفپوش از ترکیب موادی مانن الیاف چوب فشرده و همچنین چند ماده مختلف دیگر تشکیل می شود. استفاده از کفپوش به چسب نیازی ندارد و به راحتی در هم قفل خواهند شد.