دکوراسیون

 

 

دکوراسیون

دکوراسیون

 

طراحی دکوراسیون ممکن است در وهله اول بسیار جذاب و جالب باشد اما در واقع نیاز به زمان و دقت فراوان دارد. افرادی که در این زمینه بی تجربه هستند باید میزان اطلاعات و آگاهی خود را افزایش دهند. اگر آماتور هستید برای شروع می توانید سبک شخصی خود را پیدا کنید و احساس خود را در مورد دکوراسیون فضاهایی که می خواهید طراحی کنید درک نمایید.

پس از آن ایده هایتان را برای فضای مورد نظر بنویسید و در نهایت یک طرح کلی ایجاد نمایید. اما یافتن ایده های خوب نیاز به تحقیق فراوان دارد. برای راحتی بیشتر شما، می خواهیم اطلاعاتی در مورد دکوراسیون فضاهای مختلف در اختیار شما قرار دهیم.

 

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

 

دکوراسیون منزل

 

برای دکوراسیون منزل خود سبک خاصی را در نظر بگیرید، به صورتی که پرده ها، فرش ها و مبل هایی که در آن فضا قرار می گیرند با یکدیگر همخوانی داشته باشند. رنگ پرده ها تاثیر مستقیمی بر روی حال و هوای خانه شما دارند و باید جوری انتخاب شوند که علاوه بر هماهنگی با دکوراسیون منزل، انرژی مثبت در خانه ایجاد نمایند.

به نحوه چیدمان مبلمان خود دقت کنید تا فضای کمتری را اشغال نموده و با دیگر وسایل خانه هماهنگی لازم را داشته باشند. پس گام اول خرید وسایل مورد نیاز و هماهنگ با یکدیگر و گام دوم نحوه چیدمان آن هاست.

دکوراسیون منزل کوچک

 

امروزه بیشتر خانه هایی که در آن زندگی می کنیم آپارتمان های کوچک هستند و فضای محدودی در اختیارتان قرار می دهند. پس برای این که دکوراسیون منزل کوچک به بهترین شکل انجام شود بهتر است در هنگام خرید وسایل خانه بیشتر دقت نمایید و چیزهای که واقعا به آن نیاز دارید خریداری کنید. خرید بیش از اندازه موجب اشغال شدن فضای بیشتر و هرج و مرج می شود.

علاوه بر این سعی کنید وسایلی را بخرید که درون آن ها فضایی برای قرار دادن وسایل دیگر تعبیه شده باشد. مثلا تختخواب خود را به گونه ای انتخاب نمایید که دارای چند کشو باشد و بتوانید لباس یا چیزهایی دیگر را درون آن ها جای دهید.

دکوراسیون تلویزیون دیواری

 

محل قرارگیری تلویزیون یکی از بخش های مهم در دکوراسیون داخلی می باشد. بهتر است قبل از هرگونه تغییر در دکوراسیون خانه، محل تلویزیون خود را تعیین کنید. دکوراسیون تلویزیون دیواری خود را در جایی قرار دهید که نور محیط در آن منعکس نشود.

مبلمان جلوی تلویزیون باید از نوع راحتی یا ال انتخاب گردد و استفاده از مبلمان کلاسیک به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

وقتی که تلویزیون را روی دیوار نصب می کنید، دکوراسیون آن دیوار نیز اهمیت زیادی پیدا می کند. می توان روی دیوار یک قاب طراحی کرد یا از کاغذ دیواری، شلف های دکوری و دیگر تزیینات استفاده نمود.

 

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی

 

دکوراسیون داخلی

 

اولین اقدام برای طراحی دکوراسیون داخلی، داشتن اطلاعات کافی در مورد انواع سبک های دکوراسیون می باشد. سبک های مدرن، صنعتی، مینیمال، سنتی و … با یکدیگر تفاوت های زیادی دارند و اینجاست که هر فرد با در نظر گرفتن سلیقه و خواسته خود، یک سبک را برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه خود در نظر می گیرد.

به عنوان مثال یکی از سبک های پرطرفدار، سبک مینیمال است که به سبک مدرن شبیه ولی از آن ساده تر می باشد. در سبک مینیمال معمولا از رنگ های خنثی استفاده می شود و وسایل مورد استفاده در فضای مورد نظر کمترین زرق و برق را دارند. همچنین رنگ سفید کاربرد زیادی در این سبک دکوراسیون دارد.

طراحی دکوراسیون داخلی

 

بکارگیری نورپردازی ها و روشنایی مختلف در طراحی دکوراسیون داخلی خانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. استفاده از لوسترها و هالوژن ها علاوه بر ایجاد جذابیت و زیبایی، موجب تغییر در حال و هوای خانه می شود. به عنوان مثال بکارگیری نورهای ملایم باعث ایجاد یک فضای رمانتیک و احساسی می گردد در حالی که استفاده از نورهای پر رنگ و شدید می تواند موجب افزایش انرژی و هیجان شود. پس تلاش کنید نور هر قسمت از خانه را متناسب با حال و هوای آن طراحی و اجرا نمایید.

شما ممکن است به رنگ خاصی علاقه مند باشید و بخواهید دیوارهای خانه را با آن رنگ آمیزی کنید ولی چون امکان دارد بعد از سپری شدن مدت زمانی پشیمان شوید، هیچگاه این کار را انجام نمی دهید. در چنین مواقعی پیشنهاد ما این است که یکی از دیوارهای محل زندگی خود را به این رنگ اختصاص داده و بقیه دیوارها را با رنگ های ملایم و کاغذ دیواری پوشش دهید.

دکوراسیون آرایشگاه مردانه

 

برای مشتریان، دکوراسیون آرایشگاه مردانه اهمیت زیادی دارد. اگر طراحی داخلی آرایشگاه مردانه مناسب نباشد ممکن است بعضی از مشتریان از فضای مغازه خوششان نیاید و دیگر به آرایشگاه شما بازنگردند. از دست دادن مشتری برای یک آرایشگر اتفاقی ناخوشایند است.

طراحی دکوراسیون آرایشگاه مردانه باید بگونه ای باشد که بین وسایل داخلی و فضای بیرونی هماهنگی و تناسب ایجاد گردد. فضای داخلی باید به گونه ای طراحی شود که به مشتری احساس راحتی و آرامش دهد. علاوه بر این استفاده از عکس مدل های موی روز  می تواند موجب افزایش جذابیت آرایشگاه شما گردد.

یکی دیگر از مواردی که برای دکوراسیون آرایشگاه مردانه باید در نظر گرفته شود، بکارگیری صحیح رنگ هاست. یک رنگ بندی متناسب و زیبا می تواند تلفیقی از دو رنگ باشد. ترکیب رنگ های مشکی و سفید، آبی و سفید، مشکی و قرمز و … برای آرایشگاه مردانه مناسب است.

 

دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل

 

دکوراسیون داخلی منزل

 

میزان علاقه مندی، تصویر سازی و شخصیت شناسی از محیط مورد نظر، اولین نکاتی است که هنگام طراحی دکوراسیون داخلی منزل باید به آن ها توجه نمایید. اگر به سبک خاصی علاقه دارید دیگر نباید نگران تصویرسازی آن باشد. سبک های مختلفی از جمله مدرن، کلاسیک و سنتی برای دکوراسیون داخلی منزل وجود دارد.

همچنین طراحان از هویت شناسی کمک می گیرند تا بتوانند مراحل طراحی را به طرز هوشمندانه تری به پیش ببرند. با کمی جستجو در فضای وب و سر زدن به سایتهای طراحی دکوراسیون می توانید سبک مورد نظر خود را انتخاب نموده و یکی از آن ها را اجرا کنید.

دکوراسیون داخلی پذیرایی

 

چیدمان مبلمان در دکوراسیون داخلی پذیرایی نقش مهمی دارد. اگر اتاق پذیرایی شما کوچک است باید چیدمان مبلمان به گونه ای انتخاب گردد که موجب تنگ شدن فضا و سختی در رفت و آمد نشود. ایجاد نقطه کانونی یکی از راهکارهایی است که می توان برای ترتیب قرار دادن مبل ها در پذیرایی استفاده نمود.

به دلیل کوچک بودن فضای اتاق پذیرایی در خانه های امروزی نمی شود مبلمان را به هر مدلی که دوست داریم بچینیم. در این موارد بهتر است یک نقطه کانونی ایجاد نموده و سپس مبلمان را در اطراف آن قرار دهیم. این نقطه کانونی می تواند یک پنجره بزرگ، شومینه، تابلو و … باشد. راه دیگر این است که یکی از دیوارهای پذیرایی را با یک کاغذ دیواری خاص بپوشانیم و سپس مبل بزرگ تر را جلوی آن بگذاریم.

 

دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب

 

دکوراسیون اتاق خواب

 

واقع بینی اصلی مهم در هنگام خرید مبلمان اتاق خواب است. برای دکوراسیون اتاق خواب، وسایلی را انتخاب نمایید که دارای اندازه ای متناسب با فضای اتاق باشند. اگر اتاقی کوچک داربد، خرید یک تختخواب بزرگ موجب می شود تا عدم تناسب ایجاد گردد و رفت و آمد شما در اتاق خواب مشکل شود.

بجای اینکه تعداد زیادی لوازم تزئینی کوچک و بزرگ را در جاهای مختلف اتاق خواب بچینید بهتر است فقط به یک یا دو چیز که از همه بیشتر به آن ها علاقه دارید فکر کنید.قرار دادن یک آینه روی دیوار کنار پنجره می تواند روشنایی اتاق شما را دو چندان کند. از طرفی می توانید قبل از اینکه از اتاق خواب خارج شوید، ظاهر خود را مرتب نمایید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

 

همیشه دخترها حساسیت زیادی روی دکوراسیون اتاق خواب خود دارند. پس برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه باید دقت و سلیقه بیشتری به خرج داد. امروزه چیدمان اتاق خواب با وسایل ساده انجام می شود زیرا در دنیای پرمشغله امروز می تواند آرامش بیشتری را به فرد منتقل نماید.

برای داشتن یک دکوراسیون زیبا لازم نیست پول زیادی خرج کنید بلکه با اضافه کردن یک مبل ساده یا رنگ آمیزی خاص می توانید تحولی زیادی ایجاد نمایید. همچنین انتخاب ملحفه های رنگی که دارای طرح ها و الگوهای چشم نواز هستند می تواند جذابیت اتاق خواب دخترانه را دو برابر کند.

دکوراسیون اتاق خواب عروس

 

یکی از نگرانی هایی که نوعروسان دارند، دکوراسیون اتاق خواب عروس است. آن ها دوست دارند فضای اتاق خواب منحصر بفرد و زیبا بوده و حال و هوایی رمانتیک داشته باشد. ما پیشنهاد می کنیم برای دکوراسیون اتاق خواب عروس از رنگ های پر انرژی و روشن استفاده کنید.

این کار باعث می شود اتاق شما جذاب به نظر برسد. خیلی افراد رنگ سفید را پیشنهاد می کنند اما الزامی برای این کار نیست و کاملا به سلیقه عروس و داماد بستگی دارد. پس از خود جسارت نشان دهید و هر رنگی که برایتان جذابیت بیشتری دارد را در اتاق خواب بکار ببرید.

دکوراسیون اتاق کودک

 

کودکان روحیه ای حساس و لطیف دارند. پس باید به امنیت و آرامش آن ها در اتاق خواب اهمیت داد. کودکان اتاقی را می پسندند که طبق رویاهایشان طراحی شده باشد. برای طراحی دکوراسیون اتاق کودک بهتر است نظرشان را بپرسید و با علایق و آرزوهایشان آشنا شوید.

استفاده از رنگ های متنوع، فضایی شاد در اتاق کودک ایجاد می کند. نصب پرده های رنگارنگ موجب می شود تابش نور خورشید، رنگ ها را روی دیوارهای اتاق منعکس نماید و محیطی رویایی برای کودک فراهم آورد.

 

دکوراسیون خانه

دکوراسیون خانه

 

دکوراسیون خانه

 

اگر می خواهید دکوراسیون خانه زیباتر به نظر برسد در انتخاب لوازم و چگونگی چیدمان آن ها دقت کنید. برای این کار لازم است تا یک سری نکات پایه ای در این زمینه را یاد بگیرید. همیشه تغییر دکوراسیون خانه به این معنی نیست که باید وسایل جدیدی بخرید بلکه می توانید با هزینه ای بسیار کم و تغییراتی جزئی، فضای خانه خود را دگرگون سازید.

مثلا برای دکوراسیون اتاق نشیمن، یک نقطه کانونی در نظر بگیرید. سپس مبلمان خود را در کنار یا مقابل آن بچینید. نقطه کانونی بهتر است یکی از دیوارها باشد. روی این دیوار می توان یک تابلوی زیبا و بزرگ نصب نمود. بهتر است چینش مبلمان روبروی نقطه کانونی باشد تا جلوی دید مهمانان قرار گیرد.

دکوراسیون آشپزخانه

 

یکی از مکان هایی که در هر خانه باید توجه بیشتری به آن شود، دکوراسیون آشپزخانه است. آشپزخانه مثل قلب خانه می ماند و خانم های خانه دار بیشترین زمان خود را در آنجا سپری می کنند. اگر فضای آشپزخانه، زیبا و دلنشین طراحی شود به فضایی تبدیل خواهد شد که پر از انرژی و روحیه است و افراد هیچگاه در آن احساس خستگی نمی کنند.

حتی روانشناسان معتقدند فضای آشپزخانه می تواند روی طعم غذا تاثیر بگذارد زیرا آشپزی در محیطی دلپذیر موجب می گردد تا افراد با علاقه و روحیه بالا این کار را انجام دهند و از فرآیند آماده سازی غذا لذت ببرند. بنابراین غذایی که با لذت و علاقه طبخ شده، حتما طعم خارق العاده ای خواهد داشت.

دکوراسیون پذیرایی

 

در بسیاری از خانه های امروزی اتاق پذیرایی همان اتاق نشیمن است که افراد در طول روز بیشترین وقت خود را در آن سپری می کنند. پس برای تغییر فضا بهتر است تغییر دکوراسیون پذیرایی در دستور کار قرار گیرد.

درست است که سادگی یکی از ارکان طراحی دکوراسیون می باشد اما نباید از بکار بردن رنگ های متنوع دریغ نمود. بهتر است در اتاق پذیرایی از رنگ های خنثی استفاده شود. این مسئله برای رنگ مبلمان و دیوارها صادق است. اگر برای پوشش کف از فرش استفاده می کنید، پیشنهاد می کنیم طرح های ساده با رنگ های متناسب را انتخاب نمایید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

 

در آشپزخانه های کوچک از رنگ های روشن استفاده کنید تا فضا را بزرگ تر جلوه دهد. همچنین بهتر است سقف آن بلند باشد و دیوارهای اضافی و کابینت های قدیمی که رنگ های تیره دارند از محیط آن حذف گردند. بکارگیری رنگ های روشن که با مبلمان آشپزخانه تناسب دارند موجب می شود تا فضایی با انرژی مثبت ایجاد شود.

طراحی Uشكل یک پیشنهاد مناسب برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک است. این طراحی با ایجاد یک فضای سه گوش، موجب می گردد تا فاصله بین اجاق گاز، یخچال و سینک ظرفشویی کاهش یابد و دسترسی به آن ها در طول زمان آشپزی به راحتی انجام پذیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر جهت دکوراسیون با کارشناسان حرفه ای آرکا تماس حاصل نمایید و بصورت رایگان و تخصصی مشاوره دکوراسیون بگیرید.

5/5 - (12 امتیاز)