29
ژوئن

همه چیز درباره ی بازسازی منزل قدیمی

 

بازسازی منزل قدیمی
بازسازی منزل قدیمی

 

بازسازی منزل قدیمی

 

یک فرد عادی توانایی بازسازی منزل قدیمی را ندارد و به یک مهندس حرفه ای یا طراح دکوراسیون نیاز می باشد تا در این زمینه از دانش کافی برخوردار باشد. قبل از بازسازی منزل قدیمی، صاحب خانه باید بداند چه خانه ای برایش ایده آل است و کدام بخش از خانه قدیمی را می خواهد بدون تغییر باقی بگذارد و قصد تغییر کدام بخش ها را دارد. البته می تواند این تغییر با ترفندهایی در تغییر دکوراسیون امکان پذیر باشد.

 

چه نکاتی را در رابطه با بازسازی منزل قدیمی باید بدانید؟

 

دکوراسیون مدرن را ترجیح می دهید یا دکوراسیون سنتی را؟ قبل از هرچیز باید مشخص کنید که از بازسازی منزل قدیمی چه خواسته ای دارید و می خواهید با بازسازی به چه هدفی برسید. شما ترجیح می دهید خانه قدیمی که سراسر دکوراسیون آن سنتی می باشد را به طور کامل زیر و رو کرده و خانه ای مدرن و امروزی داشته باشید؟ یا به دنبال تغییر دادن بخش هایی از آن هستید تا به خانه ای نوستالژیک و راحت تبدیل شود؟

باید در این رابطه بهترین تصمیم را بگیرید، زیرا در تمام تصمیم هایی که قرار است بگیرید، اعم از انتخاب متریال، رنگ بندی، برداشتن یا برنداشتن طاقچه ها تاثیر گذار است.

برخی عناصر در محیط خانه باید برجسته شود و مابقی حذف گردد: همان طور که می دانید معمولا در خانه های قدیمی طاقچه های زیادی را مشاهده می کنید که حالت بیرون آمدگی و تو رفتگی دارند. البته شومینه و سکو هم در این نوع از خانه ها وجود دارد. پیشنهاد می شود زمان بازسازی برخی از آن ها را با کمی تغییر حفظ کنید، زیرا این امر آپارتمان شما را از دیگر آپارتمان ها متمایز می کند.

 

پس یادتان باشد که همه آن را نگه دارید، چون باعث شلوغی محیط می شود.

 

کمک گرفتن از رنگ علی الخصوص رنگ روشن را در دستور کار قرار دهید: وجود طاقچه، سکو و … در خانه های قدیمی به دلیل قرار دادن قاب عکس خانوادگی یا گلدان روی آن ها بود. که امروزه در خانه ای آن ها را نمی بینید، زیرا دیگر مد نمی باشند. چنانچه برای برخی از طاقچه ها یا یکی از آن ها برنامه ای بعد از بازسازی منزلتان دارید، بهتر است از رنگ های روشن برای پوشش آن ها استفاده کنید تا با محیط همرنگ شوند.

در و پنجره ها در بازسازی منزل قدیمی باید تغییر داده شود: در منزل قدیمی همه افراد معمولا تعداد پنجره ها زیاد است. امروزه در محیط پذیرایی وجود پنجره های زیاد مد نیست. در نتیجه زمان بازسازی با مشورت کردن با یک معمار با تجربه می توانید همه پنجره های دیوار را تبدیل به یک پنجره بزرگ کنید که باعث مدرن شدن آن هم می شود. راه حل دیگر استفاده از پرده بزرگ برای سرتاسر پنجره می باشد.

 

البته چنانچه منزل شما پنجره های چوبی با شیشه ای رنگی دارد، با کمی بازسازی یکی از خاص ترین دکوراسیون ها را خواهید داشت.

 

وسیله های مهم از جمله مبل و فرش را در بازسازی تغییر دهید: یکی دیگر از تغییراتی که با بازسازی منزل صورت می پذیرد، جایگزین کردن مبل سلطنتی با مبلمان ساده و یک رنگ می باشد که باعث مدرن شدن فضای خانه شما می شود. انتخاب رنگ خنثی برای مبل، دکوراسیون شما را به دکوراسیون مدرن تبدیل خواهد کرد.

فرش در بازسازی خانه از استثناها به شمار می رود. به این دلیل که فرش سنتی نه تنها در خانه های قدیمی بسیار کاربردی بود، بلکه خانه های مدرن هم از طرفداران فرش سنتی محسوب می شوند. پیشنهاد می شود برای کف منزل خود از پارکت یا سرامیک استفاده کنید و تکه هایی از محیط پذیرایی خود را با قالیچه های سنتی پوشانده تا جلوه زیبایی به فضا دهد.

 

هزینه و شرایط بازسازی منزل قدیمی
هزینه و شرایط بازسازی منزل قدیمی

 

در بازسازی خانه قدیمی چگونه می توان ایده پردازی کرد؟

 

معمولا افرادی که ساکن خانه های قدیمی هستند، در اکثر مواقع در بخش های مختلف با کمبود فضا مواجه می شوند. که در این مواقع می توانند با مورد استفاده قرار دادن المان های مختلف در دیگر قسمت های خانه شاهد بزرگ تر شدن فضا باشند و زیبایی بیشتری را در خانه خود شاهد باشند. وجود راه پله در خانه قدیمی بسیار کاربردی می باشد، زیرا می توان از زیر آن جهت قرار دادن کتاب ها با عنوان کتابخانه منحصر به فرد استفاده نمایند.

البته زیر پله کاربرد دیگری هم دارد و آن استفاده از فضای زیر پله به عنوان مکانی برای مطالعه و استراحت می باشد که با اضافه کردن لوازم دیگر از جمله تخت و چراغ امکان پذیر است.  از دیگر ایده پردازی هایی که در زمان بازسازی خانه می توان انجام داد، وجود کمد می باشد. زیرا امکان اضافه کردن کشو به زیر کمد وجود دارد و به این ترتیب هر وسیله ای را می توانید در آن جا گذاری کنید.

افرادی که در زمینه طراحی استعداد دارند می توانند از چوب کمک بگیرند و قفسه های کوچکی بسازند و به سلیقه خود آن را رنگ آمیزی کنند.

با نصب آن به دیوار، یک وسیله تزیینی خاص و زیبا و همچنین کاربردی خواهید داشت و هر زمان که نیاز پیدا کردید در دسترس شماست.