29
ژوئن

بازسازی منازل مسکونی به چه صورت است؟

 

بازسازی منازل مسکونی
بازسازی منازل مسکونی

 

بازسازی منازل مسکونی

 

بازسازی منازل مسکونی یکی از کارهایی به شمار می رود که معمولا افراد زیادی در زندگی روزمره خود آن را تجربه می کنند و آن را به عنوان یک خاطره خوب یا بد همیشه در ذهن خود دارند. بازسازی منازل مسکونی مراحل زیادی دارد و به نوعی تلفیقی از کارهای مختلفی می باشد که صاحب خانه در صدد تخریب و یا تعمیر آن هاست. مراحل بازسازی دو بخش اصلی دارند که از جمله آن ها می توان به مرحله آماده سازی و برنامه ریزی منازل مسکونی و دومین مرحله، مرحله عملیات اجرایی بازسازی منازل اشاره کرد.

 

آماده سازی و برنامه ریزی بازسازی منازل مسکونی به چه صورت است؟

 

برای آماده سازی و برنامه ریزی بازسازی منزل رعایت یک سری نکات اهمیت دارد که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

در ابتدا یکی از اعضای خانواده باید مسئولیتی را در رابطه با پروژه بازسازی بر عهده گرفته و پیگیر کننده هر گونه پیشرفت در بازسازی باشد.

در نظر گرفتن میزان بودجه طی بازسازی پروژه از دیگر نکات حائز اهمیت است.

مشخص کردن محل هایی که برای بازسازی در نظر گرفته اید، قبل از شروع بازسازی الزامی می باشد.

انتخاب کالا و جنس هایی که نیاز دارید و عبارتند از سرامیک، شیرآلات و کاشی و… قبل از اقدام به کار باید در دستور کار قرار دهید.

توجه داشته باشید که انتخاب محل سکونتی افرادی که در خانه مورد نظر اسکان دارند، از موارد ضروری می باشد که قبل از شروع بازسازی باید در رابطه با آن تصمیم گیری شود.

زمان شروع و پایانی که برای بازسازی متصور شده اید، می تواند ده درصد انحراف داشته باشد.

زیرا معمولا انتظارات صاحب خانه در حین کار تغییر می کند و اجرایی کردن پروژه با این انحراف امری طبیعی می باشد.

زمانی که قصد انتخاب پیمانکار را دارید، بهتر است در رابطه با شخص مورد نظر تحقیقات را انجام دهید، سپس در مورد طرح و بازسازی با او صحبت کنید.

تنظیم قرارداد بازسازی منازل مسکونی، قبل از انتخاب کردن شرکت بازسازی، ضروری است.

البته برای انتخاب شرکت بازسازی باید دقت زیادی به خرج دهید.

 

مراحل اجرایی کردن بازسازی را نام ببرید؟

 

 1. خرید اقلام
 2. تهیه کردن طرح سه بعدی کار
 3. تخریب و همچنین خارج کردن نخاله ها
 4. لوله کشی کردن آب، فاضلاب، رادیاتورها و پکیج
 5. لوله کشی گاز
 6. دیوار کشی
 7. کانال کشی کولر و هواکش
 8. سیم کشی برق و همچنین تلفن
 9. ایزوگام
 10. تعویض کردن درب و پنجره
 11. نصب کردن کاشی، قرنیز و سرامیک و سنگ
 12. گچ کاری و گچ بری
 13. ساخت و نصب کابینت ها و کاغذ دیواری
 14. نقاشی ساختمان
 15. کاغذ دیواری
 16. نصب کفپوش
 17. نصب شیرآلات، توالت، روشویی و غیره
 18. نصب اقلام برقی

همه موارد نام برده جهت اجرایی شدن به برنامه ریزی نیاز دارند و در غیر این صورت نتیجه کار چیزی که انتظار دارید، نخواهد بود

 

شرکت بازسازی منازل مسکونی
شرکت بازسازی منازل مسکونی

 

چگونه می توان شرکت بازسازی منازل مسکونی را انتخاب کرد؟

 

انتخاب شرکت برای بازسازی مانند هر پروژه بازسازی دیگری با حساسیت هایی همراه است و می توان گفت برای افراد یک دغدغه اساسی است. در زیر به شما توصیه هایی ارائه می شود که با در نظر گرفتن آن ها می توانید بهترین انتخاب در رابطه با شرکت بازسازی را داشته باشید.

دیدن نمونه کارهای شرکت بازسازی در رابطه با پروژه های بازسازی که قبلا انجام داده است، بسیار مهم است و به شما کمک می کند انتخاب دقیق تری داشته باشید.

می توانید صحبت کردن با مشتری قبلی شرکت بازسازی یا پیمانکار مربوطه را امتحان کنید و از موضوعاتی در رابطه با انصاف، خوش قولی، تمیز کاری و پایبندی به تعهدات مطمئن شوید.

انتخاب شرکت بازسازی باید به گونه ای باشد که از توانایی و همچنین اعتبار لازم جهت خرید مناسب و به صرفه برخوردار باشد.

نه تنها دیدن رزومه و نمونه کارهای شرکت بازسازی اهمیت دارد بلکه باید شناسایی اعضای تیم را هم در دستور کار قرار دهید. تیم عبارت است از کابینت کار، سرامیک کار، برقکار، نقاش، لوله کش و …

استفاده از نظرات پیمانکار و بیان نظرات شما از موارد بسیار مهم به شمار می روند. اما بهتر است تصمیم گیرنده نهایی خودتان باشید، چون شما قرار است در آن منزل سکونت داشته باشید.

با انتخاب عجله ای ممکن است مرتکب اشتباه جبران ناپذیری شوید. به همین دلیل اجازه ارائه و پیشنهاد حداقل سه شرکت بازسازی بمانید.

 

مدیریت هزینه بازسازی چگونه امکان پذیر است؟

 

در صورتی که شرایط خرید جنس و اقلامی که مورد نیاز بازسازی است، را دارید خودتان اقدام به خرید کنید. از جمله این اقلام می توان به رادیاتور، پکیج، کولر، سرامیک، کاشی، لوازم برقی، شیر آلات و … اشاره کرد. مرکزهایی وجود دارد که فروش اجناس آن ها به صورت عمده است که با شناسایی این مراکز در هر کجای کشور، می توانید از همان جا اقدام به خرید نمایید.

عدم بازسازی محل هایی که ضروری نیستند را در دستور کار قرار دهید. نهایی کردن طرح مورد نظر و همچنین اجرای بازسازی قبل از شروع کار می تواند یکی از راه های مدیریت هزینه بازسازی باشد.سعی کنید در حین اجرای کار، تصمیم به تغییر طرح بازسازی نداشته باشید.