29
ژوئن

بازسازی منازل با کمترین هزینه را توضیح دهید؟

 

بازسازی منازل با کمترین هزینه
بازسازی منازل با کمترین هزینه

 

بازسازی منازل با کمترین هزینه

 

بازسازی منازل با کمترین هزینه معمولا برای افراد غیر قابل باور می باشد. اما اگر قبل از بازسازی برآورد هزینه ها به درستی صورت گیرد و با برنامه ریزی عملیات را پیش ببرید، بازسازی منازل با کمترین هزینه امکان پذیر خواهد بود. در غیر این صورت با اشتباهاتی که در حین کار پیش می آید، نه تنها هزینه بیش از حد مصرف می شود بلکه ضررهای مالی را هم به همراه خواهد داشت و در نتیجه کیفیت کار هم کاهش پیدا می کند.

پس برای بازسازی منازل با کمترین هزینه قبل از شروع بازسازی، برنامه ریزی مالی و زمانی به درستی انجام شود و یک تیم حرفه که تجربه کاری بالایی در این زمینه برخوردارند و هم توانایی طراحی و اجرایی کردن ساختمان را دارند، انتخاب کنید تا کار آنگونه که از قبل تصور داشته اید، دنبال شود. نتیجه خوب باعث منتقل کردن آرامش به افرادی که ساکن خانه مورد نظر هستند، می شود.

 

امکان بازسازی منازل با کمترین هزینه وجود دارد؟

 

اول موردی که در رابطه با بازسازی منزل باید بدانید، این است که هزینه صفر تا صد یک ساختمان خیلی بیشتر از هزینه بازسازی یک خانه می باشد. برای بازسازی شما ابتدا تصمیم می گیرید که بازسازی را برای کدام قسمت انجام دهید و سپس می توانید با انتخاب یک طرح و ایده مناسب با کمترین هزینه به طراحی منزل خود بپردازید. البته دقت کنید که با توجه به هزینه ای که برای منزل خود در نظر می گیرید حداقل طراحی داخلی از هارمونی مناسبی برخودار باشد تا هزینه مصرفی بی ارزش نشود.

چنانچه قصد تغییر پوشش دیوارهای منزل خود را داشته باشید، جالب است بدانید که گزینه های زیادی وجود دارد که از بین آن ها به سلیقه خود انتخاب کنید. اما این نکته را باید در نظر بگیرید که هزینه هر یک از انواع پوشش ها با هم فرق دارد. از پوشش های دیواری می توان به کاغذ دیواری، تایل آلومینیومی، پنل های دکوراتیو سه بعدی، سنگ دکوراتیو، دیوار پوش، شیشه تزیینی و … اشاره کرد. برای انتخاب هر یک از این موارد توصیه می شود یک نمونه از اجرا شده هر موردی که مدنظرتان است، را ببینید.

بازسازی آشپزخانه هم عبارت است از تعویض کابینت، جابه جایی لوله کشی ها، استفاده از جزیره، تخریب آرک های قدیمی، کف سازی، رابیتس کاری ها و … که هزینه هر کدام بستگی به انتخاب شما و متریالی که مورد استفاده قرار می گیرد، دارد. در نتیجه بازسازی منازل با کمترین هزینه تا حد زیادی به انتخاب شما در نوع بازسازی بستگی خواهد داشت.

 

عدم تغییر بدنه کابینت ها چه تاثیری در کاهش هزینه بازسازی دارد؟

 

تعویض کامل کابینت باعث افزایش هزینه در بازسازی می شود و همان طور که می دانید قیمت ام دی اف و دیگر متریال در بازار هر روزه رو به افزایش است، بخصوص اگر به دنبال کابینت هایی با کیفیت بالا باشید. جهت کاهش هزینه در بازسازی منزل، می توانید بدنه و چارچوب کابینت خود را حفظ کنید و فقط درب های کابینت خود را تعویض کنید تا ظاهری زیبا و مدرن داشته باشد.

نکته ای که در این رابطه باید در نظر بگیرید، عدم تعویض بدنه کابینت در صورت سالم بودن آن است. اما چنانچه بدنه کابینت پوسیده شده باشد، حتما باید جهت تعویض آن ها اقدام کنید.البته برای کاهش هزینه راه دیگری هم وجود دارد و آن استفاده از کابینت های فلزی مشابه مشابه کابینت های ام دی اف است که قیمت پایین تری دارند و نکته مثبت آن این است که محصولات فلزی در مقایسه با محصولات چوبی مقاومت بیشتری دارند.

درست فکر کردن در رابطه با این که از کدام بخش منزلتان ناراضی هستید و تمایل به تعویض و بازسازی آن دارید، بسیار مهم است. زیرا اگر قبل از شروع، تصمیم درستی بگیرید، به طبع باعث کاهش هزینه هم می شود. اما اگر حین انجام پروژه به فکر تغییر جایی باشید، هزینه گزافی از بین می رود و دلیل آن تصمیم گیری در نیمه راه می باشد.برای خرید مصالح سعی کنید به فروشگاه و مراکز زیادی مراجعه کنید تا برای دریافت خدمات و خرید بتوانید منصف ترین مکان را پیدا کنید و بعد از خرید پشیمان نشوید.

 

چند مورد از راه های کاهش هزینه بازسازی؟

 

تغییر دادن کف آشپزخانه: در صورت قدیمی بودن خانه تان، جهت ایجاد تغییر می توانید اقدام به تعویض کاشی های آشپزخانه کنید. وجود سرامیک به جای کاشی های قدیمی، فضای آشپزخانه شما را کاملا دگرگون می کند.

استفاده از نیمکت: چنانچه می خواهید برای میز غذا خوری خود فضای بیشتری داشته باشید، از اضافه کردن نیمکت به جای صندلی استفاده کنید، که هم تنوع در فضا را شاهد خواهید بود و هم هزینه کمتری مصرف شده است. حتی امکان ساختن نیمکت از چوب هم برایتان فراهم است.

استفاده از برچسب دیواری: اگر برچسب دیواری را جایگزین کاغذ دیواری کنید تا حد زیادی در هزینه صرفه جویی کرده اید و هم دیوار شما جلوه زیباتری پیدا می کند. این کار دیوار شما را از یکنواختی هم نجات خواهد داد.