مراحل بازسازی خانه

 

 

بازسازی خانه

بازسازی خانه

 

در بازسازی خانه گفتار هدف ما ارائه مطالبی سودمند و کلی در رابطه با بازسازی و همچنین در اختیار گذاشتن مباحثی به صورت جزئیاتی تر در مورد بازسازی خانه های قدیمی و کلنگی، خانه های ویلایی، خانه های اکباتان، خانه های کوچک، هزینه بازسازی منزل و ارائه ی راهنمایی های جهت بازسازی ساختمان با کمترین هزینه می باشد. همچنین در لابه لای مباحث تصاویری از قبل و بعد بازسازی خانه های مختلف ارائه می شود تا اهمیت خانه های فرسوده به عینه نشان داده شده و تاثیر ملموس تری داشته باشد.

پس تا انتهای متن ما را همراهی بفرمایید.بدون شک یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین مسائل در زندگی هر شخصی مسکن و خانه ای است که در آن زندگی می کند. مکانی که هم می تواند پر از ایجاد شور و شوق زندگی باشد و هم می تواند ساکنین خود را از زندگی دلسرد و افسرده نماید.

آنچه مسلم است این است که هر خانه ای در هر دوره و زمانه ای که ساخته شده باشد پس از مدتی عمر خود را کرده و فرسوده می شود و یا در صورت حفظ استحکام نیز ساختار و طرح آن قدیمی شده و با مدل های زیبا و جدید متناسب با مد روز همخوانی نخواهد داشت هر چند که شاید در زمان ساخت خود یکی از شیکترین و به روز ترین خانه های بنا شده بوده است.بازسازی منزل علاوه بر ارضای حس زیبایی پسندی فرد می تواند از بسیاری از خطرات جانی و مالی احتمالی نیز پیشگیری نماید. پروسه بازسازی با توجه به نوع کاربری آن، هدف مالک از بازسازی، قدمت خانه و بسیاری از عوامل دیگر می تواند متفاوت باشد. به طور کلی آنچه در تمامی بازسازی ها مشترک است طی مراحلی به شرح زیر می باشد:

 

شرایط بازسازی خانه

 

 • داشتن یک نقشه کلی و تعیین نیازها: این مرحله می تواند به صورت نقشه ای بر روی کاغذ پیاده شود. داشتن دقت و رعایت نکات لازم در این مرحله می تواند منجر به تسریع در باقی مراحل بازسازی و یا برعکس موجب سردرگمی و اشتباه در مراحل بعد شود. بهتر است در صورت نداشتن تجربه و مهارت کافی در این زمینه با کارشناسان و پیمانکاران خبره بازسازی منزل مشورت نمایی.
 • محاسبه میزان هزینه های مورد نیاز: مرحله بعد از تعیین نقشه نهایی، برآورد قیمت بازسازی خانه و بودجه بندی می باشد. این کار هم می تواند توسط یک متخصص شرکت بازسازی و هم می تواند توسط خود مالک انجام شود. در این مرحله هزینه های لازم برای تهیه متریال و مصالح مورد نیاز و دستمزد نیروی انسانی لازم برآورد می شود. آنچه که در این مرحله بسیار اهمیت دارد مدیریت درست هزینه هاست که خرید یک خانه کنلگی و بازسازی آن را بسیار به صرفه تر از خرید یک خانه نوساز می نماید.
 • انجام مقدمات بازسازی: پس از طرح هدف و نقشه و برآورد هزینه های بازسازی خانه قبل از شروع عملیات بازسازی، بایستی مقدمات آن را فراهم کرد. این مقدمات علاوه بر اخذ مجوز بازسازیمی تواند

شامل مواردی به شرح زیر باشد:

ایده برای بازسازی خانه

 

 • قبل از انجام عملیات بازسازی، در صورت عدم تعویض شیرآلات، لوله کشی ها و برق کشی خانه از سالم بودن آنها اطمینان حاصل نمایید.
 • اگر کار بازسازی را به شرکت ها و پیمانکاران متخصص در این زمینه واگذار می کنید حتما قبل از انجام عملیات به طور کاملا رسمی قرارداد بازسازی را تهیه و به امضای طرفین برسانید تا ملزم به اجرای آنچه توافق شده است باشند.
 • بهتر است در صورت بازسازی های ریشه ای اعضای خانواده را در محل دیگری ساکن نمایید و در صورت نیاز خانه را تخلیه یا لوازم منزل را به صورت بسته بندی شده در یکی از اتاق ها قرار دهید.
 • در تهیه متریال و مصالح مورد نیاز قبل از انجام پروسه بازسازی دقت داشته باشید که تا جایی که بودجه اجازه می دهد مواد با کیفیت تر و به روزتری خریداری نمایید.
 • در صورت انجام پروسه بازسازی به دست خودتان، قبل از شروع عملیات، مطالعات و آگاهی های خود را در این زمینه افزایش دهید. به کارگیری یک کارگر با تجربه نیز می تواند کمک بزرگی در انجام عملیات بازسازی باشد.
 • بازسازی: این مرحله شامل اجرا و پیاده سازی آنچه که در سه مرحله قبل برای آن برنامه ریزی کرده اید می باشد.

در زیر برخی از تصاویر خانه های بازسازی شده قبل و بعد از بازسازی برای درک بیشتر اهمیت مقوله ی بازسازی منزل آورده شده اند:

 

بازسازی خانه قدیمی

بازسازی خانه قدیمی

 

بازسازی خانه قدیمی

 

یکی از مهم ترین نکات در بازسازی و نوسازی خانه قدیمی، انجام اصولی پروسه تخریب می باشد. از آنجایی بر انجام پروسه تخریب در بازسازی خانه قدیمی تاکید می شود که کمترین قصور و بی تجربگی در این مرحله احتمال مخاطرات جدی مالی و جانی را می تواند در پی داشته باشد. عملیات تخریب علاوه بر خود خانه مورد بازسازی، می تواند منجر به ایجاد خسارت در ساختمان های اطراف و همسایگان نیز شود؛ به خصوص در مورد خانه های آپارتمانی که علاوه بر همسایگان طرفین، طبقات فوقانی و تحتانی نیز در خطر آسیب های ناشی از تخریب غیر اصولی هستند.

پس در مرحله تخریب خانه های فرسوده و قدیمی به مواردی از جمله، استفاده با احتیاط از دریل مخصوص و متناسب با حد تخریب و شناسایی محل های عبور لوله های آب و برق از کف و دیوارهای خانه و مواردی از این دست را مدنظر قرار دهید.

 

بازسازی خانه های کلنگی

 

بازسازی خانه کلنگی با توجه به قدمت بالا و عدم امکان استفاده از آن به دلیل داشتن خطرات جانی و مالی برای ساکنین و در حقیقت ریشه ای بودن پروسه بازسازی در این مورد، دارای اصول و فنون خاص خود بوده و انجام آن توسط خود مالک نمی تواند امکان پذیر باشد.

استفاده از خدمات یک شرکت بازسازی معتبر و پرسنل متخصص و با تجربه آن هم می تواند از میزان اشتباهات و خسارات احتمالی در فرایند بازسازی های کلنگی بکاهد و هم روند بازسازی را تسریع بخشد. بدین ترتیب پروسه بازسازی منزل کلنگی می تواند شامل مواردی به شرح زیر باشد:

 1. یافتن یک شرکت بازسازی خانه معتبر و با تجربه
 2. بازدید متخصصین و کارشناسان شرکت از پروژه و بررسی موارد فنی و تخصصی
 3. برگزاری جلسه ای میان مالک و متخصصین شرکت جهت مشخص نمودن خواسته های مالک
 4. انجام طراحی و ارائه نقشه خانه بازسازی شده نهایی
 5. تایید نقشه طراحی شده توسط مالک
 6. تعیین زمانبندی و برآورد هزینه های لازم
 7. تعیین فازهای مختلف اجرای عملیات بازسازی و اولویت بندی آنها
 8. نظارت صحیح بر اجرای طرح بازسازی

معرفی بهترین شرکت بازسازی خانه:

 

بازسازی خانه یکی از مسئله هایی است که این روز ها افراد درگیر آن هستند. همانطور که می دانید این روزها به خاطر افزایش قیمت مصالح ساختمانی افراد به جای ساختن خانه های جدید از بازسازی استفاده می کنند. بازسازی دارای مراحل مختلفی است مراحل بازسازی باید دارای اصول و قوانین خاصی باشد. به طور کلی ما می توانیم انواعی از بازسازی ها را مشاهده کنیم که به شرح زیر می باشند:

 • بازسازی خانه قدیمی
 • بازسازی خانه های کلنگی
 • بازسازی خانه های فرسوده
 • و غیره.

 شما به جای خرید یک خانه جدید می توانید به بازسازی خانه های قدیمی با کمترین هزینه بپردازید.

 

در واقع این روزها خرید خانه امری محال به نظر می رسد. شما می توانید با استفاده از بازسازی خانه ‌های کوچک بتوانید صاحب خانه شده و در عین حال هزینه زیادی را صرف نکنید. هزینه بازسازی خانه به‌ مراتب از هزینه ‌های خرید خانه و آپارتمان کمتر می باشد. قیمت بازسازی کاملا بستگی به شرکت و موسسه ای دارد که شما کار خود را به آن می سپارید.

ما به شما می خواهیم بهترین شرکت برای بازسازی های قدیمی را معرفی کنیم. این شرکت بازسازی آرکا نام دارد. سایت این شرکت https://arkabazsazi.com می باشد. به همین جهت شما می توانید به این سایت مراجعه کنید و به بازسازی خانه های کلنگی و خانه های فرسوده خود بپردازید.

 

بازسازی خانه ویلایی قدیمی

بازسازی خانه ویلایی قدیمی

 

بازسازی خانه ویلایی قدیمی

 

بحث در مورد بازسازی خانه ویلایی قدیمی شاید برای بسیاری از افراد جالب باشد.

امروزه با گسترش زندگی شهرنشینی و شلوغی اکثر شهرهای بزرگ تعداد خانه های ویلایی بسیار کم شده و افراد بیشتر به زندگی آپارتمانی روی آورده اند. دیگر از لذت زندگی در خانه های ویلایی و حیاط دار بزرگ خبری نیست و شاید به همین علت باشد که تا یک تعطیلی چند روزه پیش می آید مردم به مسافرت و به خصوص سفر به شهرهای خوش آب و هوای شمال روی می آورند. برخی افراد ممکن است برای این سفرهای هر از چند گاهی خود به شمال ویلایی نوساز بخرند یا ویلایی قدیمی خریده و آن را مورد بازسازی قرار دهند. برخی افراد نیز برای تعطیلات و آخر هفته های خود و خانواده شان خریداری باغی کوچک و باصفا یا خانه ای ویلایی در اطراف شهر خود را ترجیح می دهند.

بازسازی خانه های فرسوده

 

اگر خانه ویلایی خریداری شده قدیمی باشد نیاز به نوسازی و بازسازی خواهد داشت. در بازسازی منزل ویلایی دقت داشته باشید که:

 

 1. اگر تاسیسات و لوله کشی آن قدیمی هستند نوسازی و تعویض آنها قبل از اسباب کشی را مدنظر قرار دهید.
 2. در نوسازی خانه های ویلایی بازسازی نمای بیرونی خانه نیز بایستی مورد توجه قرارگیرد.
 3. توجه به دکوراسیون داخلی خانه های بازسازی شده با توجه به متراژ بالای اکثر این خانه ها بسیار حائز اهمیت می باشد.
 4. استفاده از گیاهان طبیعی در طراحی و بازسازی فضای خانه های ویلایی می تواند بر زیبایی و جلوه این خانه ها بیافزاید. با توجه به نورگیر بودن عالی اکثر خانه های ویلایی پرورش گل و گیاه در این خانه ها با توجه به ذوق و سلیقه افراد خانه می تواند بسیار لذت بخش باشد.
 5. در بازسازی خانه های ویلایی در نظر داشتن پنجره ای بزرگ در بخش سالن پذیرایی یا نشیمن خانه ایده ای عالی می تواند باشد.

 

بازسازی خانه های قدیمی با کمترین هزینه

 

بازسازی ویلاها در شمال کشور نسبت به خانه های ویلایی در سایر شهرها تفاوت هایی دارد. به دلیل آب و هوای مرطوب این منطقه، ویلاهای شمال زود به زود نیاز به بازسازی خواهند داشت، تاسیسات، لوله ها و کابینت های آشپزخانه در این منطقه به دلیل بارش زیاد باران و رطوبت زودتر پوسیده خواهند شد و در انتخاب متریال، رنگ و مصالح بایستی حداکثر دقت صورت پذیرد و موادی تا حد امکان مرغوب، ضد آب و مقاوم در برابر زنگ زدگی تهیه شود. برخی نکات دیگر در رابطه با بازسازی ویلاهای شمال می تواند شامل مواردی از قبیل زیر باشد:

 • بهتر است در بازسازی ویلای شمال از کاغذهای دیواری با جنس پی وی سی مقاوم استفاده شود.
 • بهترین و شیک ترین ایده برای بازسازی خانه ویلایی در شمال طرح هایی با داشتن پنجره های بزرگ شیشه ای جهت داشتن ویویی بی نظیر از طبیعت اطراف است.
 • بازسازی و زیباسازی حیاط ویلای شمال نیز در دادن جلوه ای زیبا و ویژه به آن بسیار موثر است. کاشت گلهای مختلف زیبا و درخت و درختچه های تزیینی و میوه دار مختلف و همچنین تدارک دیدن یک آلاچیق رویایی در حیاط ویلا می تواند در بازسازی و طراحی حیاط ویلا مدنظر قرار گیرد. البته دقت داشته باشید که در ساخت آلاچیق ویلای شمال بایستی از جنس ضد رطوبت و مقاومی استفاده شود.

بازسازی خانه های اکباتان

 

شهرک اکباتان تهران به عنوان یکی از بزرگترین شهرک های مسکونی ایران که در غرب پایتخت واقع است دارای خانه های مدرن و زیبای تازه ساخته شده و خانه های بازسازی شده زیبایی می باشد اما از آنجایی که برخی دیگر از ساختمان های این منطقه از زمان بنیانگذاری این شهرک، حدود 45 سال، دست نخورده باقی مانده و مورد بازسازی قرار نگرفته اند، لازم است مورد بازسازی قرار گرفته و عیب یابی شوند تا در عین کسب زیبایی های ظاهری، خانه ای ایمن برای ساکنین این منطقه فراهم آورند. رعایت نکات مذکور در رابطه با نوسازی خانه های قدیمی در مورد بازسازی خانه های شهرک اکباتان نیز می تواند نتایجی مطلوب فراهم آورد.

بازسازی خانه های کوچک

 

گاهاً تنها روش برای افزایش فضای خانه های کوچک و بالا بردن کارایی آنها بازسازی خانه های کوچک می باشد. طراحی داخلی نادرست در ابتدای بنای یک خانه می تواند فضای داخلی آن را کوچکتر از آنچه که هست نشان دهد، این مسئله متاسفانه گریبانگیر خانه ها و آپارتمان های با متراژ پایین بسیاری است. طراحی بد نقشه و چیدمان نامناسب از عوامل موثر در پدید آمدن این مشکل و بازسازی اصولی و تغییر دکوراسیون داخلی تنها راه های چاره برای رفع آن هستند.

در بازسازی منزل های کوچک و آپارتمان های با متراژ پایین بایستی در نظر داشت که وجود دیوارهای آجری و گچی به منظور جداسازی اتاق ها و به خصوص آشپزخانه از سایر فضاها می تواند خانه را کوچکتر و دلگیرتر نماید، بهتر است این دیوارها در صورت حایل نبودن تخریب و به جای آنها از طرح های اپن و دلبازتر امروزی استفاده شود. استفاده از رنگ های روشن و ملایم نیز در بازسازی های کوچک می تواند فضای خانه را جادار تر و دلبازتر نماید.

 

هزینه بازسازی خانه

هزینه بازسازی خانه

 

هزینه بازسازی خانه

 

قیمت بازسازی خانه

 

بهتر است هزینه بازسازی به خصوص هزینه بازسازی خانه قدیمی توسط شرکت یا پیمانکار مجربی برآورد گردد تا امکان ایجاد اشتباه و خطا در آن به کمترین حد خود برسد. هزینه بازسازی منزل با توجه به خواسته های مدنظر مالک می تواند متفاوت باشد.

بازسازی خانه قدیمی با کمترین هزینه می تواند یکی از خدمات یک شرکت بازسازی خوب و معتبر باشد. در هر صورت هزینه های بازسازی منزل بخصوص در سطوح عمیق تر و مربوط به بخش های اصلی و بنای خانه هزینه بر میباشد اما با مدیریت درست و استفاده از روش های منطقی می توان بازسازی ارزان خانه را انجام داد.

مراحل بازسازی خانه توسط آرکا بازسازی

 

همانطور که می دانید مراحل بازسازی در تمام مکان ها مشخص بوده و مراحل خاصی را دارد. این مراحل به شرح زیر می باشند:

 • اقدام نمودن به بازسازی منزل های قدیمی
 • انتخاب کردن سبک دکوراسیون خانه خود
 • انتخاب بین استفاده از رنگ یا دیوار پوش
 • تعمیر کردن یا اجرا کردن کفپوش
 • تغییرات در نقشه ساختمان و تعویض کردن محل اتاق افزایش و کاهش تعداد اتاق ها
 • بازسازی حمام و دستشویی
 • بازسازی محیط خارجی خانه

 

مراحل بازسازی منزل در بالا به طور کامل ذکر شد. موسسه آرکا بازسازی تمامی این مراحل را با نهایت دقت و کیفیت انجام می ‌دهد.

 

لذا شما می توانید خانه های قدیمی و فرسوده خود را به این موسسه بسپارید و بهترین و جدید ترین خانه ها را تحویل بگیرید. به خاطر کاهش سود این شرکت شما می توانید قیمت بازسازی خانه های فرسوده خود را بسیار کمتر از سایر شرکت ها در نظر داشته باشید. هدف اصلی گروه بازسازی آرکا ایجاد خانه های زیبا و جلب رضایت مشتریان می باشد.لذا آن ها قبل از اقدام به بازسازی با شما یک جلسه مشاوره را برگزار می کنند. در این جلسه با سلایق شما آشنا می شوند. هم چنین آن ها میزان هزینه مدنظر برای تغییرات را از شما می پرسند.

تا بر اساس آن هزینه به برنامه ‌ریزی کردن، بپردازند و بتوانند با حداقل امکانات بیش ترین تغییرات و زیبایی ‌ها را ایجاد کنند. شما می توانید با سپردن خانه های فرسوده خود به آرکا باز سازی خانه های جدید و زیبا را تحویل بگیرید. باور این امر اگرچه سخت است اما گروه بازسازی آرکا این امر محال را ممکن ساخته است.

 

جهت کسب اطلاعات و راهنمایی بیشتر جهت بازسازی خانه با کارشناسان حرفه ای آرکا تماس حاصل نمایید و بصورت رایگان و تخصصی مشاوره بگیرید.

 

مراحل بازسازی خانه چگونه است؟

داشتن یک نقشه کلی و تعیین نیازها جهت بازسازی خانه مورد نظر
محاسبه میزان هزینه های مورد نیازبازسازی
انجام مقدمات بازسازی

بازسازی خانه قدیمی و کلنگی به چه صورت میباشد؟

یکی از مهم ترین نکات در بازسازی خانه قدیمی و کلنگی، انجام اصولی مرحله تخریب است. از آنجایی بر انجام فرآیند تخریب در بازسازی ساختمان تاکید می شود که کمترین قصور و بی تجربگی در این پروسه احتمال مخاطرات جدی مالی و جانی را می تواند در پی داشته باشد.

هزینه بازسازی خانه چقدر میباشد؟

هزینه بازسازی خانه توسط شرکت ها یا پیمانکارهای مجربی برآورد میشود تا امکان ایجاد اشتباه و خطا در آن به کمترین حد برسد. هزینه بازسازی ساختمان قدیمی با خواسته های مدنظر مالک می تواند متفاوت باشد.

شرکت بازسازی خانه به چه صورت است ؟

شرکت بازسازی منزل مجموعه ای از یک گروه میباشد که با دادن ایده جهت اجرای با شما قرارداد عقد میکنند و تمامی امورات ساختمان شما را به نحو احسن انجام میدهند.

4.5/5 - (69 امتیاز)