29
ژوئن

بازسازی خانه ویلایی قدیمی ، همه چیز درباره ی بازسازی خانه های ویلایی قدیمی

 

بازسازی خانه ویلایی قدیمی

 

بازسازی خانه ویلایی قدیمی معمولا توسط صاحب خانه ها صورت می گیرد. شاید نیاز به تخریب کل ساختمان نباشد، اما حتما دکوراسیون منزل نیاز به تعویض یا تعمیر خواهد داشت که از جمله آن ها می توان به رنگی که مورد نیاز است، اشکال به کار گرفته شده و … اشاره کرد. بازسازی خانه ویلایی قدیمی به نسبت دیگر خانه ها ترمیم و توجه بیشتری نیاز خواهد داشت. معمولا نه تنها به عمل نوسازی منزل،  بلکه می توان به ترمیم بافت هایی که خراب شده نیز پرداخت.

 

بازسازی خانه ویلایی قدیمی
بازسازی خانه ویلایی قدیمی

 

چه ایده هایی برای بازسازی خانه قدیمی ویلایی وجود دارد؟

 

کاغذ دیواری

با ایده پردازی شما می توانید تا حد زیادی بر مدل بازسازی خانه قدیمی ویلایی تاثیر بگذارید که در این راه عناصر زیادی می تواند به بازسازی کمک کند. یکی از این عناصر کاغذ دیواری می باشد که در دکوراسیون نقش بسزایی را ایفا می کند. با وجود کاغذ دیواری می توانید محیطی گرم، زیبا و پر نور داشته باشید. البته پوشش های دیگری هم برای دیوار قابلیت استفاده دارد که از جمله آن ها می توان به تایل آلومینیومی، سنگ تزیینی، دکوراتیو سه بعدی و شیشه اشاره کرد.

 

دیزاین منزل

دیزاین منزل هم کمک زیادی به بازسازی منزل می کند. یعنی توجه به دکوراسیون و تمرکز کردن روی آن را در زمان بازسازی باید در اولویت قرار دهید. البته زمان انتخاب دیزاین هارمونی رنگ ها باید رعایت شود تا بهترین و جذاب ترین رنگ ها را استفاده کنید. خلق محیط جدید با ایده در زمینه دکوراسیون امکان پذیر خواهد بود.

 

رنگ آمیزی سقف و دیوار

چنانچه می خواهید دیوار و سقف جذاب و زیبایی داشته باشید، رنگ های مات را انتخاب کنید.

البته انتخاب رنگ سفید در کنار رنگ مات برای نقاشی دیوار بسیار مهم است و به نوعی زمینه ساز جایگذاری ایده های بکر می باشد. با این حال برای رنگ ساختمان کاملا به سلیقه خود فرد بستگی دارد.

 

کف منزل

بعد از رنگ آمیزی سقف و دیوار، نوبت کف پوش منزل می باشد. برای کف پوش می توانید از سرامیک و یا نوع چوبی استفاده کنید. البته استفاده از دو بافت رنگی که مکمل هم باشند جهت استفاده راه حل بهتری می باشد. البته باز به سلیقه خود فرد بستگی دارد و می تواند مطابق با سلیقه خود بهترین انتخاب را جهت پوشش کف منزل داشته باشد.

 

آشپزخانه

این محیط نسبت به دیگر محیط ها به بازسازی بیشتری نیاز خواهد داشت و زمان بیشتری را باید به آن اختصاص دهید. قبل از هرچیز بازسازی دیوار آشپزخانه نیاز به بازسازی دارد. سپس کابینت ها و پس از آن به سراغ دیگر موارد مرتبط به آشپزخانه بروید.

 

در بازسازی خانه ویلایی قدیمی چه مواردی را باید با دقت دنبال کرد؟

 

قبل از اینکه صاحب خانه اقدام به تخریب و بازسازی خانه ویلایی قدیمی کند، بررسی تاسیسات ساختمان ویلا و سازه ساختمان ویلا را باید در دستور کار قرار دهد.

از آنجایی که ساختمان بسیار قدیمی می باشد و از قدمت بالایی برخوردار است، باید بررسی تاسیسات حتما انجام گیرد تا زمان تخریب مانعی ایجاد نکند. در صورتی که سیستم تاسیسات نیاز به تعمیر و تعویض داشته باشد، بهتر است با در نظر گرفتن طراحی داخلی جهت بازسازی ویلا صورت گیرد.

معمولا ساخت ویلا های قدیمی با سازه بنایی انجام می گیرد و دیوارهای داخلی و خارجی آن باربر می باشند.

زمانی که تخریب یا تغییری در فضاهای داخلی می دهید به این مورد باید توجه بسیاری کنید. چنانچه در ارتباط با سازه ساختمان ویلا کوتاهی و یا غفلتی اتفاق افتد، امکان آسیب و یا تخریب کامل ویلا وجود دارد. در صورتی که قصد تخریب و بازسازی دارید، حتما به تدابیر فنی و سازه ای توجه کنید و سپس اقدام به طراحی نمایید.

 

بازسازی خانه ویلایی در شمال
بازسازی خانه ویلایی در شمال

 

نکاتی در رابطه با بازسازی خانه ویلایی در شمال؟

 

با توجه به رطوبت و آب و هوای شمال، خانه های ویلایی در آن به نسبت دیگر شهرها در مدت زمان کمتری اتفاق می افتد. یعنی بازسازی خانه های شمال زود به زود باید صورت گیرد. باران و آب و هوای مرطوب در شمال باعث پوسیدگی زودهنگام تاسیسات و لوله ها و همچنین کابینت های آشپزخانه خواهد شد. چنانچه قصد استفاده از کاغذ دیواری و رنگ کردن دیوار ها دارید، باید مصالح مرغوب تری به کار ببرید که مقاومت بیشتری داشته باشند. تا جایی که امکان دارد استفاده از مصالح ضد آب را در دستور کار قرار دهید.

کاغذ دیواری ها را از جنس پی وی سی تهیه کنید که از مقاومت بالای آن برخوردار شوید. با استفاده از ایده پردازی و خدمات فضا سازی می توانید برای حیاط یک فضای سبز بی نظیر داشته باشید و برای زیباتر کردن آن از درخت، درختچه و کاشت گل های مختلف استفاده کنید. البته وجود آلاچیق چوبی زیبایی حیاط شما را دو چندان خواهد کرد. البته در انتخاب آلاچیق ها هم باید دقت کنید که هم خاصیت ضد رطوبتی داشته باشد و هم مقاومت بالای آن مانع از خرابی زودرس گردد.