29
ژوئن

بازسازی خانه های فرسوده ، شرایط بازسازی خانه فرسوده

بازسازی خانه های فرسوده
بازسازی خانه های فرسوده

بازسازی خانه های فرسوده

 

هدف از نگارش این محتوا آشنایی شما با جزئیات شرایط بازسازی خانه های فرسوده و همچنین هزینه بازسازی خانه های فرسوده و ارائه ی یک راهنمایی کلی برای بازسازی این نوع خانه ها است. بدون شک تهیه ی منزل و خانه مهم ترین و ضروری ترین و تاثیرگذارترین مسائل زندگی تمام جوامع است چرا که ابتدایی ترین و اولین گام برای شروع هر زندگی می باشد. خانه تنها برای ساکن شدن و گذراندن زندگی نیست چرا که محیط آن تاثیرات زیادی بر روح و روان ساکنین خانه می گذارد.

یک خانه هم می تواند محیطی پر از شادی و نشاط برای ساکنین ایجاد کند و هم بالعکس می تواند یک محیط افسرده کننده و دلسردکننده برای ساکنین باشد.این جمله به این معنی است هر خانه و ساختمانی در هر دوره و زمانی که ساخته شدند حتی اگر در ساخت آن از بهترین امکانات و جدیدترین مد استفاده شده باشد و در دوره ی خود جزء شیکترین و به روزترین خانه بشمار می رفتند اما باز هم بعد از مدتی عمر مفید آن تمام می شود و دیگر کارایی قبل را ندارند.

حتی اگر این خانه استحکام لازم را هم داشته باشند زیبایی سابق را ندارند و به اصطلاح قدیمی و کلنگی هستند و با خانه های مدرن و امروزی همخوانی ندارند. از این رو صاحبان این ملک ها تصمیم به بازسازی ﺁن ها می گیرند. حال اگر شما هم قصد بازسازی خانه های فرسوده را دارید می توانید با ما در ادامه ی مطلب همراه باشید.

 

شرایط بازسازی خانه های فرسوده

 

امروزه اکثر افراد که دارای خانه های قدیمی و کلنگی با استحکام بالا هستند قصد بازسازی خانه هایشان را دارند. چرا که این نوع خانه ها از زیبایی های دلپسندی برخوردار هستند و حس آرامش و نشاط را به ساکنین خانه منتقل می کنند علاوه بر این بازسازی این خانه ها از بروز خطرات آسیب های جانی و مالی جلوگیری می کند. لازم به ذکر است بدانید پروسه و شرایط بازسازی خانه های فرسوده بسته به عواملی چون هدف مالک خانه از بازسازی، نوع کاربری ملک و همچنین قدمت و سال ساخت ملک متفاوت است.

به طور کلی شرایط بازسازی خانه ها به شرح زیر می باشد:

  • داشتن یک نقشه ی کلی برای بازسازی و مشخص کردن نیازها: این مرحله از بازسازی، نقشه ای روی کاغذ است. در این مرحله هر چه دقت بیشتر باشد و تمام نکات مهم رعایت شده باشد مراحل بازسازی خانه ها سریع تر انجام می شود و طبیعتا اگر این نکات رعایت نشود سبب سردرگمی در این پروسه می شود. لذا برای اینکه دچار اشتباهات نشوید بهتر است با مشاوران و پیمانکارانی که در این زمینه مهارت و تجربه دارند مشورت کنید.
  • محاسبه کردن هزینه بازسازی خانه های فرسوده: بعد از اینکه نقشه ی بازسازی خانه مشخص شد باید قیمت و هزینه های بازسازی تعیین و برآورد شود و برای آن بودجه بندی کرد. هم مالک خانه و هم یک شرکت بازسازی خانه می تواند این هزینه را برآورد کند. از جمله عواملی که هزینه بازسازی خانه های فرسوده را مشخص می کند شامل متریال و مصالحی است که برای بازسازی نیاز است و همچنین دستمزد و هزینه های نیروهای انسانی می باشد. نکته ی بسیار مهمی که در این مرحله باید رعایت کنید مدیریت هزینه ها است که سبب می شود خرید و بازسازی خانه های قدیمی برای مالک به صرفه تر از خرید خانه های نوساز باشد.
  • مقدمات بازسازی خانه های قدیمی: پس از تعیین نقشه نهایی و برﺁورد هزینه ها که این مراحل باید قبل از انجام بازسازی خانه باشد نوبت به انجام مقدمات لازم برای این پروسه است. مقدماتی که شما باید برای این پروسه فراهم کنید شامل دریافت مجوز لازم برای بازسازی خانه، داشتن ایده برای بازسازی، اطمینان داشتن از سالم بودن خانه اعم از سالم بودن برق کشی و شیرآلات ساختمان و تهیه ی متریال های باکیفیت و به روز می باشد.

 

هزینه بازسازی خانه های فرسوده
هزینه بازسازی خانه های فرسوده

 

هزینه بازسازی خانه های فرسوده

 

هزینه ی لازم برای بازسازی خانه های کلنگی بسته به موقعیت جغرافیایی ﺁن ها متفاوت است. مثلا اگر قصد بازسازی خانه ی قدیمی در شمال کشور را دارید باید بدانید که به دلیل شرایط آب و هوایی شمال کشور، این خانه ها باید زود به زود بازسازی و تعمیر شوند. مرطوب بودن این مناطق سبب می شود که شیرآلات و کابینت ها و تاسیسات ساختمانی این خانه ها سریعا خراب شوند لذا در زمان بازسازی باید از بهترین و باکیفیت ترین متریال ها استفاده کنید و بهترین نوع را انتخاب کنید. این متریال ها حتی الامکان باید ضد آب و مقاوم در برابر زنگ زدگی باشد.

طبیعتا این مشکلات در خانه های مناطق گرم و خشک کشور مثل تهران وجود ندارد به همین دلیل بهتر است قبل از اقدام بازسازی خانه ای حتما با یک پیمانکار مجرب در خصوص برآورد هزینه ها مشورت کنید.

 

مراحل بازسازی خانه های قدیمی و فرسوده

 

از جمله مراحلی که اکثر شرکت های بازسازی خانه های قدیمی بکار می گیرند عبارتند از:

  • انتخاب بهترین و مناسب ترین دکوراسیون خانه متناسب با فضای خانه
  • انتخاب رنگ یا دیوارپوش در زمان بازسازی
  • نصب کفپوش یا تعمیر آن
  • تغییر دادن محل اتاق ها و در کل تغییر دادن نقشه ی ساختمان
  • کم کردن یا افزایش تعداد اتاق ها
  • بازسازی کردن سایر اجزای خانه چون حمام و دستشویی و فضای بیرونی خانه