مراحل بازسازی آپارتمان

 

 
بازسازی آپارتمان

بازسازی آپارتمان

 

بازسازی بخش های مختلف دکوراسیون آپارتمان می تواند تاثیر شگفت انگیزی بر حال و هوای آن بگذارد و انرژی زیادی به قسمت های مختلف آپارتمان بدهد. گاها با ایجاد یک تغییر کوچک، به عنوان مثال با تغییر رنگ یک دیوار و یا تعویض روکش مبلمان نشیمن می توان تغییر و تحولی بزرگ در فضای داخلی آپارتمان ایجاد کرد.

فنون دکوراسیونی زیادی وجود دارند که می توانند به داشتن آپارتمانی با حس و حال جدید کمک کنند، گاهی این فنون بسیار کوچک و جزئی و گاهی با تغییراتی وسیع تر و  بزرگتر در ابعاد همراهند که در این صورت به آنها بازسازی آپارتمان گفته می شود.

 

پیش از انجام مراحل بازسازی آپارتمان و تعمیرات مربوطه نیاز است پاسخ برخی سوالات مشخص شوند. این سوالات می توانند سوالی از این قبیل:

 1. می خواهیم کدام فضاهای آپارتمان را مورد بازسازی قرار دهیم؟
 2. هزینه کردن برای بازسازی و نوسازی آپارتمان تا چه مقدار برای ما مقدور است؟
 3. فضای بازسازی شده به چه منظور مورد استفاده قرار خواهد گرفت و چه کاربری خواهد داشت؟
 4. کدام سبک دکوراسیون آپارتمان را در بازسازی انتخاب کرده ایم؟
 5. میزان اهمیت طراحی برای ما چقدر است؟
 6. در بازسازی بخش های تعیین شده آپارتمان چه نوع متریال و مصالحی مورد پسند ماست؟
 7. تکلیف چیدمان آپارتمان بعد از بازسازی چه خواهد شد و ترجیح ما استفاده از کدام وسایل و لوازم خانگی است؟

باشند. پس از یافتن پاسخ این سوالات برای شروع بازسازی بهتر است اولویت بندی به شرح زیر صورت پذیرد:

الویت اول : بازسازی آشپزخانه

الویت دوم: بازسازی سرویس بهداشتی

الویت سوم: بازسازی نشیمن و سالن پذیرایی

الویت چهارم: بازسازی اتاق ها

 

هزینه بازسازی آپارتمان

هزینه بازسازی آپارتمان

 

هزینه بازسازی آپارتمان

 

قیمت بازسازی آپارتمان در بیشتر سایت ها و ژورنال های مربوطه بر اساس مترمربع گزارش می شود و کمینه و بیشینه ای برای آن در نظر گرفته می گردد. اما باید توجه داشته که تعیین هزینه بازسازی به صورت متر مربعی با گستره بزرگی مواجه می باشد. چرا که میزان و کیفیت مواد و متریال به کار رفته، میزان تغییرات و سطح انجام کار در این موارد بسیار تاثیرگذار است. تعیین متوسط هزینه برآورد شده برای دستمزد نیروی انسانی مشغول در پروسه بازسازی نیز با نوسانات بسیاری می تواند همراه باشد.

همچنین به عنوان نکته پایانی در نظر داشته باشید که در بازسازی به خصوص آپارتمان های قدیمی بایستی حواستان به واحدهای بالا، پایین و طرفین باشد تا در هنگام بازسازی هیچ گونه آسیبی به آنها وارد نشود.

بازسازی می تواند تا حدی حرفه ای انجام پذیرد که تنوع و تازگی ایجاد شده در آن بالاتر و بیشتر از خرید یک آپارتمان شیکتر و نوساز باشد. توصیه می شود در صورت نداشتن تجربه کافی و در مورد بازسازی های عمیق از خدمات یک شرکت بازسازی آپارتمان استفاده کنید تا نتیجه ای ایده آل حاصل گردد.

 

بازسازی آپارتمان کوچک

بازسازی آپارتمان کوچک

 

بازسازی آپارتمان کوچک

 

بازسازی آپارتمانهای کوچک شیوه ای مناسب و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه جهت کارایی بیشتر و افزایش فضای مورد استفاده در آپارتمان می باشد. برخی از مواقع، چیدمان و طراحی داخلی یک آپارتمان کوچک طوری است که فضای داخلی آن را کوچک تر از آنچه که هست نشان می دهد. در ادامه تلاش می کنیم نکاتی در مورد بازسازی های کوچک را یاد آور شده و  بر اطلاعات تان در این باره بیافزاییم.

طراحی داخلی و نوع چیدمان وسایل در آپارتمان یکی از کلیدی ترین نکات در بازسازی های کوچک است. در مورد نوع چیدمان آپارتمان خود حتما با یک مشاور یا طراحی که سبک کار او را می پسندید مشورت نمایید چرا که در صورت خرید گران قیمت ترین وسایل خانه و مرغوب ترین متریال ها برای بازسازی تا زمانی که این وسایل و نوع طراحی و دکوراسیون با هم هماهنگ نباشند و سبک خاصی نداشته باشند هزینه صرف شده اتلاف و طراحی آپارتمان چنگی به دل نخواهد زد.

 

بازسازی آپارتمانهای کوچک

 

به عنوان مثال در چیدمان سالن پذیرایی آپارتمانی با تم سفید قرار دادن یک کاناپه رنگی بسیار شیک و حرفه ای جلوه خواهد کرد اما تصور کنید در آپارتمانی کوچک با دیوارهای به رنگ فیروزه ای مبلمانی سلطنتی و با رنگ تیره قرار داده شود!

شاید رنگ زده شده به دیوارها از نوع بهترین رنگ و مبلمان تهیه شده گران قیمت ترین مبلمان یک مغازه لوکس در بالای شهر باشد اما آنچه در آپارتمان شما دیده خواهد شد چیزی نخواهد بود جز یک فضای دلگیر و ناموزون که ارزش مواد و وسایل گران قیمت آن نیز به چشم نخواهد آمد.

 

بازسازی داخلی آپارتمان

 

در بازسازی داخلی آپارتمان رنگ آمیزی دیوارها و سقف آپارتمان به خصوص آپارتمان های کوچک نقش بسیار مهم و اساسی می تواند در بازسازی اصولی آن ایفا نماید. در این مرحله بایستی دقت داشته باشید که برای پوشش دیوارها و سقف آپارتمان خود کدام رنگ و طراحی را می پسندید. ایرانیان اغلب طرح های با رنگ سفید را بر سایر رنگ ها ترجیح می دهند چرا که رنگ سفید در عین سادگی می تواند زیبایی بی نظیری به آپارتمان شما ببخشد.

درست است که انتخاب رنگ بازسازی داخلی آپارتمان موضوعی کاملا سلیقه ای و مطابق با نظر و خواست صاحب آپارتمان انجام می پذیرد اما در انتخاب رنگ علاوه بر مورد پسند بودن آن بایستی روی تناسب رنگ با اندازه و وسایل آپارتمان نیز دقت کرد. معمولا در بازسازی های کوچک برای دلبازتر کردن و بزرگتر به نظر رسیدن آپارتمان بهتر است از رنگ های روشن و به خصوص رنگ سفید برای رنگ آمیزی دیوارها و سقف آپارتمان استفاده شود.

 

بازسازی آپارتمان قدیمی

بازسازی آپارتمان قدیمی

 

بازسازی آپارتمان قدیمی

 

بازسازی آپارتمان قدیمی و یا حتی آپارتمان هایی که عمر زیادی ندارند می تواند شامل مواردی چون تعویض کابینت آشپزخانه، تغییر دکوراسیون داخلی، ایجاد تغییرات در تیغه بندی، تعویض کفپوش آپارتمان، رنگ آمیزی دیوارها و یا نصب کاغذ دیواری روی آنها، تعمیرات حمام و سرویس بهداشتی، بازسازی تاسیسات لوله کشی، تعویض یا ایجاد تغییرات در درب و پنجره های آپارتمان، تعمیر یا تعویض سیستم گرمایش و سرمایش و … باشد.

امروزه بازسازی آپارتمان ها نیاز افراد خانواده را بدون احتیاج به تغییر محل و به صرفه از نظر اقتصادی فراهم می کند و از این رو اهمیت و محبوبیت ویژه ای در میان اقشار مختلف  مردم دارد.

 

بازسازی آپارتمانهای قدیمی

 

در بازسازی آپارتمانهای قدیمی و کوچک به نورپردازی در بازسازی داخلی آپارتمان توجه ویژه ای داشته باشید، بدین منظور می توانید از نورهای مصنوعی بیشتری در فضای داخلی استفاده کنید. همچنین انتخاب فرش های بزرگ در طراحی دکوراسیون آپارتمان های کوچک گزینه مناسبی محسوب نمی گردد، پس بهتر است موکت های بدون طرح با رنگ های خنثی و فرش های کوچک در طراحی استفاده شود تا فضای آپارتمان کوچک و دلگیر جلوه نکند.

در مورد آپارتمان های با متراژ کم و سقف کوتاه استفاده از پرده هایی که رنگ خنثی و طرحی ساده داشته باشند توصیه می شود.

 

متوسط هزینه بازسازی آپارتمان

متوسط هزینه بازسازی آپارتمان

 

متوسط هزینه بازسازی آپارتمان

 

بسیاری از منابع، هزینه بازسازی آپارتمان و قیمت تمام شده برخی تغییرات و متریال ها را به صورت مواردی شامل زیر قیمت گذاری می کنند:

 • هزینه تغییر کفپوش: با توجه به نوع متریال آن از متری ۳۰ هزار تا ۲۰۰ هزار تومان
 • هزینه تغییر دیوار پوش: بسته به متریال آن از متری ۳۰ هزار تا ۱۲۰ هزار تومان
 • هزینه کاغذ دیواری: با در نظر داشتن برند آن از رولی ۳۰ هزار تا ۳۰۰ هزار تومان
 • هزینه رنگ آمیزی دیوار: از متری حدود ۶ هزار تا ۸ هزار تومان
 • هزینه سقف کاذب: بسته به متریال آن از متری ۴۰ هزار تا ۱۰۰ هزار تومان
 • هزینه نورپردازی: بسته به نوع اجرا می تواند بسیار متفاوت باشد.
 • هزینه تعویض درب و پنجره: بسته به برند آنها از متری ۲۰۰ هزار تا ۵۰۰ هزار تومان
 • هزینه طراحی کمد و قفسه: بسته به متریال به کار رفته در آنها از متری ۱۵۰ هزار تا ۳۰۰ هزار تومان
 • هزینه تعویض کابینت: بسته به متریال آن از متری ۵۵۰ هزار تا ۲ میلیون تومان
 • هزینه تعویض روشویی و سینک: بسته به برند از ۱۰۰ هزار تا۸۰۰ هزار تومان
 • هزینه تعویض شیرآلات: بسته به جنس و برند آنها می تواند بسیار متنوع باشد.
 • هزینه تاسیسات داخلی: با در نظر داشتن نوع سیستم لوله کشی و تاسیسات آن متنوع می باشد.

 

قیمت بازسازی آپارتمان

 

لازم به ذکر است که قیمت های مذکور به طور میانگین بوده و بسته به نوع و کیفیت متریال مصرفی و دستمزد بالا یا پایین نیروی انسانی می تواند متفاوت باشد.

 

مراحل کلی بازسازی آپارتمان

مراحلی که گروه بازسازی آرکا برای بازسازی ساختمان ها در نظر می گیرد. به شرح زیر می باشد:

 • بازسازی داخلی ساختمان
 • بازسازی فضای خارجی ساختمان ها

در این زمان شما دو مقوله مهم که در بالا ذکر شد را پیش رو خواهید داشت. در این رابطه می توانید ابتدا بازسازی داخلی ساختمان خود را انجام دهید. چرا که تجربیات شرکت بازسازی آرکا نشان داده است. بازسازی داخلی ساختمان ها در اولویت می باشد. از این رو مراحلی برای بازسازی داخلی ساختمان ها نیز در نظر گرفته شده است که در این مقاله توسط شرکت بازسازی آرکا برای شما و این خواهد شد. این مراحل به شرح زیر خواهد بود.

 • بازسازی کامل آشپزخانه
 • برداشتن دیوار ها
 • تعویض لوله کشی ها
 • تعویض کلی کفپوش
 • تعویض کلی دیوارپوش
 • تعویض کلی سقف
 • تعویض کلی سیستم نورپردازی
 • تعویض کلی کابینت ها
 • و در آخرین مرحله قرار دادن به خرید سیستم های جدید برای آشپزخانه است.

 

شرکت بازسازی آپارتمان

شرکت بازسازی آپارتمان

 

مرحله ی دوم بازسازی آپارتمان

مرحله دوم بازسازی بخش اتاق نشیمن و پذیرایی می باشد. در این بخش شما شاهد:

 • تعویض کفپوش ها
 • تعویض دیوارپوش ها
 • تعویض سقف
 • تعویض سیستم نورپردازی
 • تعویض سیستم گرمایشی
 • تعویض سیستم سرمایشی
 • تعویض درب و پنجره ها
 • اضافه کردن برخی از آپشن ها نظیر: دیوار پشت ال سی دی، شومینه و غیره

در مرحله سوم ما بازسازی آپارتمان در بخش اتاق خواب ها را داریم. در این مرحله شما باید به یک نکته بسیار مهم توجه کنید. از آن جایی که خانه های قدیمی دارای تعداد اتاق بسیار زیادی می باشند. در صورتی که شما به تعداد همه اتاق ها نیاز نداشته باشید. می توانید برخی از آن ها را تخریب نموده و فضای آن را به اتاق نشیمن یا پذیرایی اضافه کنید. در این مرحله‌ی بازسازی در بخش اتاق خواب ها ما شاهد:

تعویض دیوارپوش ها

تعویض کفپوش ها

تعویض سقف

تعویض کمد دیواری ها

تعویض درب و پنجره

و غیره.

هستیم. به طور کلی گروه بازسازی آرکا این مراحل را به صورت قانونی و استاندارد انجام خواهد داد. و سعی می کند که هزینه بازسازی آپارتمان شما را به صورت بسیار چشمگیری کاهش دهد. شما می توانید ابتدا هزینه سایر شرکت ها را با شرکت بازسازی و دکوراسیون آرکا مقایسه کنید و به منصف بودن این شرکت پی ببرید.

 

شرکت بازسازی آپارتمان

 

همچنین درصد خطا در خرید لوازم و خرید متریال ها به قیمتی بیشتر از آنچه که هست با مشورت و برآورد هزینه های بازسازی توسط مشاورین شرکت بازسازی آپارتمان کاهش یافته و یک بازسازی اصولی و درجه یک با کمترین هزینه انجام خواهد شد.

تصمیم گیری در مورد نوع پوشش دیوارهای آپارتمان و اجرای آن جزو گزینه های بازسازی داخلی آپارتمان قرار می گیرد. در نظر گرفتن تناسب با فضای داخلی آپارتمان، مطالعه و تحقیق و مشورت با کارشناسان و طراحان داخلی می تواند در انتخاب بهترین گزینه برای پوشش دیوارهای آپارتمان بسیار موثر باشد. البته ذکر این نکته که پیش از انتخاب و اجرای هر طرحی در محل مدنظر  بایستی نمونه کارهای قبلی نصب شده آن را مشاهده و سپس در اجرا و نصب  آن تصمیم گیری کرد ضروری می باشد.

 

  نوسازی آپارتمان

نوسازی آپارتمان

 

نوسازی آپارتمان

 

در نوسازی آپارتمان جهت بازسازی حمام و سرویس بهداشتی آپارتمان، در صورت تشخیص معیوب بودن شیرآلات و تاسیسات سرویس توسط کارشناسان بازرسی بایستی نسبت به تعویض آنها قبل از هر اقدامی در بازسازی حمام و سرویس بهداشتی آپارتمان اقدام کرد. به عبارتی در بازسازی حمام و سرویس بهداشتی بهتر است امور بازسازی را به صورت اولویت بندی شده انجام داد.

متداول ترین مراحل و اولویت بندی برای بازسازی سرویس بهداشتی می تواند به صورت عایق بندی دیوارها و کف حمام و سرویس، تعمیر و تعویض تاسیسات و لوله کشی، تعویض و نوسازی کفپوش و شیرآلات باشد.

نکته قابل توجه نوسازی آپارتمان اینست که در بازسازی حمام و سرویس بهداشتی آپارتمان این است که با هزینه هایی کمتر و ایده هایی خلاقانه می توان فضای داخلی حمام و سرویس بهداشتی را بسیار شیک و فکر شده طراحی کرد؛ به عنوان مثال برای زیبایی تمام و ایجاد تنوع در حمام و سرویس بهداشتی می توان در طراحی دکوراسیون آن از یک گلدان طبیعی زیبا در آن استفاده کرد.

 

بازسازی آشپزخانه آپارتمان

 

بازسازی آشپزخانه در آپارتمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و می تواند سهم بسزایی در زیباسازی آپارتمان داشته باشد. به ویژه در بازسازی های کوچک جهت بزرگتر دیده شدن فضا از طراحی اپن برای آشپزخانه ها استفاده می شود که آشپزخانه را در معرض دید بیشتر و حساسیت روی طراحی و دکوراسیون آن را چند برابر می نماید. بازسازی آشپزخانه آپارتمان می تواند شامل مواردی همچون تعویض کابینت ها، تخریب و نوسازی دیوارها و آرک های قدیمی، تعویض و نوسازی لوله کشی ها و شیرآلات، تعویض کفپوش آشپزخانه و کاشی کاری باشد.

برای هریک از این موارد روش های هوشمندانه ای جهت بازسازی و ایجاد تغییرات در آشپزخانه وجود دارد که با اندکی مطالعه و جستجو در سایت های طراحی دکوراسیون و بازسازی می توان آنها را دریافت و با ایده هایی مبتکرانه یک بازسازی آپارتمان هوشمندانه انجام داد.

 

نکاتی که در مورد بازسازی آپارتمان در بخش آشپزخانه

 

 • تعویض کابینت ها در بازسازی آشپزخانه بسیار چشمگیر خواهد بود.
 • دقت در تعیین ارتفاع کابینت ها بسیار مهم است ارتفاع مناسب کابینت ها علاوه بر سهولت در دسترسی، می تواند روی زیبایی و تناسب وسایل آشپزخانه نیز تاثیرگذار باشد.
 • تعویض و نوسازی کفپوش آشپزخانه به دلیل استفاده زیاد از این بخش آپارتمان و وجود انواع آلودگی ها و چربی و رطوبت در این مکان بایستی زود به زود انجام پذیرد.
 • استفاده از میز جزیره در فضای آشپزخانه می تواند یک ایده بازسازی عالی باشد.
 • علاوه بر بازسازی و نوسازی دیوارها، کف، سقف، کابینت ها، شیرآلات و … استفاده از وسایل و ابزار مدرن و مناسب برای طراحی داخلی آشپزخانه آپارتمان نیز در بازسازی آن بایستی مورد توجه قرار گیرد.

 

جهت راهنمایی و کسب اطلاعات بیشتر هزینه و مراحل بازسازی آپارتمان کوچک و بزرگ قدیمی در تهران با کارشناسان حرفه ای شرکت بازسازی آرکا تماس حاصل نمایید و بصورت رایگان و تخصصی مشاوره بگیرید.

 

هزینه متوسط بازسازی آپارتمان چقدر است؟

قیمت بازسازی آپارتمان در بیشتر سایت های مربوطه بر اساس مترمربع گزارش می شود و استانداردی برای آن در نظر گرفته میشود. اما حتما باید دقت کرد که تعیین کننده هزینه بازسازی آپارتمان به صورت متر مربعی با گستره بزرگی مواجه می باشد.

بازسازی آپارتمان در تهران به چه صورت میباشد؟

جهت بازسازی آپارتمان در تهران میتوانید با شرکت ما تماس حاصل نمایید و از تجربه کارشناسان ما بصورت رایگان مشاوره بگیرید.

پیمانکار بازسازی آپارتمان چگونه است؟

بازسازی آپارتمان میتواند خیلی مدرن، کم هزینه و حرفه ای باشد توصیه می شود در صورت نداشتن تجربه کافی در مورد بازسازی از خدمات یک شرکت بازسازی آپارتمان استفاده کنید تا نتیجه ای ایده آل حاصل گردد.

 

4.9/5 - (36 امتیاز)